hosting

Web Hosting Nedir

** Hosting (aynı zamanda web hosting, barındırma ve webhosting olarak da adlandırılmaktadır), bir ya da daha fazla web sayfasının ilgili tüm materyallerinin ( elinizdeki html, asp, aspx, php gibi özel bir dile sahip olan sayfalar, resimler, kodlar, flash dosyalar vs.) barındırılması, yayınlanması, korunmasını sağlayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.
** İnterneti kendi kişisel bilgisayarınız gibi düşünürseniz Resimlerinizi resim klasöründe, müziklerinizi ise Müziklerim klasöründe saklarsınız ihtiyaç duyunca buradan çağırır ve kullanırsınız, işte internet siteleri için Host ( Barınak ) aynıdır.. Bunun tek farkı internet sitenize sadece sizin bakmanız değil birçok insanın bakma ihtiyacı olduğu için Bu bilgisayarın sürekli açık kalması gerektiğidir.
** Web Hosting sisteminin çalışması için hem bir alan adına hem de barındırma hizmetine ihtiyaç vardır.
** Birçoğunuzun aklına geliyordur kendimiz evde kullandığımız PS ile Hosting yapamaz mıyız? Tabi ki yapabilirsiniz. Ama PS 24 saat açık olması ve bağlantı hızınızın yüksek olması gerekir. Kapalı olması veya restart (yeniden başlattığınız) takdirde kullanıcılar websitenize ulaşamazlar.
** İnternet potansiyelinde birçok internet kullanıcısına aynı anda hizmet verebilme imkanıdır. Kaynak olarak sunucu olarak adlandırdığımız bilgisayarlardan sağlanmaktadır. Bu sunuculara server adı verilir. Serverler sürekli açık kalarak web sitenin cevap verirliliğini sağlarlar. Burada anlamamamız gereken hosting bir sunucuda barındırma hizmetine verilen isimdir...

****

......

TANITIM SAYFAMIZ

TelePhone & WhatsApp :

*****

E-Mail :

altuntopnet@gmail.com

Adress :

BUCA / İZMİR